PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

Mennica Kapitałowa Katowice - Skup i sprzedaż złota inwestycyjnego, monet, sztabek, diamentów

Zapraszamy do oddziału Mennicy Kapitałowej w Katowicach, który znajduje się przy ul. Opolskiej 10, lokal 96 (VI piętro) – w pobliżu Filharmonii Śląskiej i Placu Wolności. Atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta zapewnia wygodny dojazd samochodem lub komunikacją miejską, a po obu stronach ulicy znajdują się miejsca parkingowe. Mimo że Mennica Kapitałowa mieści się w centrum Katowic, zadbaliśmy o to, by biuro nie wychodziło na najbardziej zatłoczone ulice, dzięki czemu nasi Klienci mogą liczyć na dyskrecję. Mennica Kapitałowa Katowice jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00. Serdecznie zapraszamy!

Złoto inwestycyjne – sztabki i monety bulionowe w Katowicach

Katowice to jedno z kilku miast w Polsce, w których prowadzimy sprzedaż złota inwestycyjnego. Inwestowanie w złoto od lat cieszy się dużą popularnością i stanowi alternatywę dla lokowania oszczędności w walucie. Zakup metali szlachetnych to także sposób na zabezpieczenie kapitału przed inflacją i utratą ważności oraz dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Późniejsza sprzedaż złota w postaci sztabek i monet bulionowych jest łatwa i szybka – złoto można w prosty sposób spieniężyć między innymi w naszym skupie.

Nasza oferta obejmuje:

  • złote sztabki – sztabki o gramaturze od 1 g do 1 kg pochodzą od renomowanych producentów z akredytacją LBMA, takich jak Argor-Heraeus, C-Hafner, Metalor, Royal Canadian Mint, Münze Österreich, Perth Mint, Rand Refinery, Umicore czy Valcambi; oferujemy także złote sztabki w opakowaniach CertiCard (CertiPack), które chronią przed uszkodzeniami i potwierdzają autentyczność złota,
  • złote monety bulionowe – oferujemy szeroki wybór popularnych i niszowych monet bulionowych o wartości inwestycyjnej i kolekcjonerskiej, m.in. Australijski Kangur, Krugerrand, Britannia, Kanadyjski Liść Klonu, Wiedeńscy Filharmonicy i wiele innych.

Złoto inwestycyjne w Mennicy Kapitałowej w Katowicach kupisz nie tylko w oddziale, lecz również online. Oprócz produktów ze złota oferujemy także srebro inwestycyjne w postaci monet bulionowych i sztabek. 

Katowice – skup złota i srebra w Mennicy Kapitałowej

Oprócz sprzedaży złota i srebra nasz oddział w Katowicach zajmuje się również skupem metali szlachetnych. Skupujemy:

  • złote i srebrne sztabki,
  • złote i srebrne monety bulionowe,
  • monety historyczne,
  • biżuterię i złom złota/srebra.

Wyżej wymienione walory wyceniamy na podstawie aktualnego kursu złota i srebra. Szczegóły dotyczące cen znajdują się w naszym cenniku skupu. W przypadku produktów unikatowych umożliwiamy negocjacje – dotyczy to również większych ilości metali szlachetnych do sprzedaży. Aby sprzedać złoto lub srebro w naszym skupie, wystarczy odwiedzić Mennicę Kapitałową w Katowicach i przekazać walory do wyceny – odbywa się ona na miejscu, w obecności Klienta. Zapewniamy transakcje z gwarancją odkupu, a zaakceptowaną kwotę wypłacamy od ręki. Wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Dbamy o bezpieczeństwo transakcji

Mennica Kapitałowa Katowice to oddział, w którym stosujemy takie same środki bezpieczeństwa jak w naszych pozostałych punktach. Przyjmujemy Klientów w pomieszczeniach, które są monitorowane i odpowiednio zabezpieczone, a większe transakcje jesteśmy w stanie obsługiwać poza godzinami pracy biura, a nawet w soboty – wystarczy się z nami skontaktować i umówić na spotkanie w niestandardowych godzinach. W trosce o najwyższą jakość sprzedawanych i skupowanych metali szlachetnych wykorzystujemy nowoczesne urządzenia do weryfikacji autentyczności walorów, takich jak spektrometry Fischer i Vanta GX, weryfikatory metali szlachetnych Sigma czy programy Bullion DNA Reader. 


Jako rzetelny podmiot gospodarczy znajdujemy się w rejestrze działalności kantorowej pod numerem zezwolenia 14625, a nasza działalność podlega regulacjom Narodowego Banku Polskiego. Mennica Kapitałowa jest również autoryzowanym dealerem technologii Bullion DNA i certyfikowanym partnerem C.Hafner w Polsce. Posiadamy także certyfikat wiarygodności BIG InfoMonitor.

Kontakt Mennica Katowice

tel.: +48 32 220 53 58

kom.: +48 519 598 483

kom.: +48 798 200 561

czynne: pon. - pt. w godz. 09:00 - 17:00

pixel