Skup monet historycznych - cennik
W Mennicy Kapitałowej zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i skupem monet historycznych, takich jak dukaty, ruble, guldeny, suwereny, marki, randy i wiele innych. Umożliwiamy sprzedaż monet historycznych w naszych oddziałach w całej Polsce, a także przez internet – z darmowym odbiorem przez firmę kurierską. Zapewniamy konkurencyjne ceny skupu – cena złotej monety historycznej zależy od jej wartości kolekcjonerskiej i aktualnego popytu. Skupujemy również złote sztabki i monety bulionowe, biżuterię i złom złota oraz srebro inwestycyjne i złom srebra.
Jakie monety historyczne skupujemy?
Odkupujemy złote monety historyczne pochodzące z całego świata, m.in. z Rosji/ZSRR, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Republiki Południowej Afryki, w tym:
- 5 dolarów, 10 dolarów i 20 dolarów,
- 5 rubli (tzw. świnka), 10 rubli, 15 rubli,
- czerwońce,
- 10 marek i 20 marek,
- 10 franków F/CH (4 floreny) i 20 franków F/CH (8 florenów),
- 1 funt (suweren),
- 1 dukat i 4 dukaty (czworak),
- 10 koron, 20 koron i 100 koron,
- 10 guldenów,
- 1000 szylingów Babenberger,
- 1 rand i 2 randy.
Przy większych ilościach i monetach unikatowych istnieje możliwość negocjacji cen.
Jak sprzedać monety historyczne?
Skup monet historycznych w Mennicy Kapitałowej prowadzimy stacjonarnie w oddziałach oraz online. Wybrana opcja sprzedaży nie ma żadnego wpływu na otrzymaną wycenę.
- Stacjonarny skup monet historycznych – aby sprzedać monety, wystarczy przyjść do jednego z naszych oddziałów (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Białystok, Katowice, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Rzeszów) i otrzymać wycenę na miejscu. Za monety płacimy gotówką od ręki.
- Skup monet historycznych online– drugą opcją jest sprzedaż monet przez internet. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie i ustalić szczegóły transakcji. Następnie zamówimy na nasz koszt kuriera i wycenimy otrzymane monety historyczne. Jeśli zaakceptujesz cenę, przekażemy ustaloną kwotę na rachunek bankowy w ciągu 24 godzin.
Od czego zależy cena monet historycznych?
Tym, co najbardziej interesuje Klientów odwiedzających nasz skup monet historycznych, jest bez wątpienia cena. Każdą monetę wyceniamy inaczej, biorąc pod uwagę przede wszystkim jej wartość kolekcjonerską. Aktualnie do najbardziej wartościowych monet historycznych zaliczamy 10 i 20 dolarów, 100 koron, 100 szylingów Babenberger, 4 dukaty (czworak) oraz 15 rubli.
Na cenę monet historycznych wpływają następujące czynniki:
- dostępność – im mniej monet danego rodzaju dostępnych na rynku, tym bardziej są one wartościowe i unikalne,
- stanzachowania monet – im lepszy stan, tym wyższa wartość; do określania stanu numizmatów w Polsce stosowana jest skala zachowania monet stworzona przez Edmunda Kopickiego,
- wartość historyczna – monety z konkretnego rocznika, związane na przykład z ważnymi wydarzeniami, mają zazwyczaj większą wartość kolekcjonerską,
- kruszec – najcenniejsze są monety historyczne ze złota i srebra,
- popyt – jeśli dana moneta jest aktualne poszukiwana przez wielu kolekcjonerów, jej cena może wzrosnąć.
Skup monet historycznych – szybko, rzetelnie, bezpiecznie
W Mennicy Kapitałowej dbamy o to, by wszystkie transakcje były bezpieczne – bez względu na to, czy odbywają się w punkcie stacjonarnym, czy przez internet. Nasze oddziały znajdują się w centrach miast, lecz drzwi nie wychodzą na największy ruch uliczny, co pozwala nam zapewnić dyskrecję. Warto również zaznaczyć, że Klienci są przyjmowani w monitorowanych, odpowiednio zabezpieczonych pomieszczeniach, a weryfikację towaru prowadzimy zawsze w obecności Sprzedawcy.
W przypadku transakcji o większej wartości jesteśmy w stanie przyjąć Klienta poza godzinami pracy biura lub w sobotę – wymaga to jednak wcześniejszych ustaleń. Jeśli chodzi o skup monet historycznych online, korzystamy z usług sprawdzonych firm kurierskich i ubezpieczamy przesyłki. Dbamy również o szybkość transakcji – w oddziałach stacjonarnych płacimy gotówką od ręki, a przy sprzedaży online przelewamy należność na konto w ciągu 24 godzin od momentu akceptacji wyceny.