PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

Złota moneta NBP Historia Jazdy Polskiej - SZWOLEŻER GWARDII CESARZA NAPOLEONA I 2010 200 zł 15,5 g (24h)

  • Złota moneta NBP Historia Jazdy Polskiej -  SZWOLEŻER GWARDII CESARZA NAPOLEONA I 2010 200 zł 15,5 g (24h)
  • Złota moneta NBP Historia Jazdy Polskiej -  SZWOLEŻER GWARDII CESARZA NAPOLEONA I 2010 200 zł 15,5 g (24h)
  • Złota moneta NBP Historia Jazdy Polskiej -  SZWOLEŻER GWARDII CESARZA NAPOLEONA I 2010 200 zł 15,5 g (24h)
24h
4 800,00 zł
/ szt.

Złota moneta NBP Historia Jazdy Polskiej -  SZWOLEŻER GWARDII CESARZA NAPOLEONA I 2010 200zł 15,5g (24h)

 

Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monety z serii „Historia Jazdy Polskiej” przedstawiające Szwoleżera Gwardii Cesarza Napoleona I w dniu 3 marca 2010 r. o nominale 200 zł wykonaną stemplem lustrzanym w złocie. Na początku XIX wieku losy żołnierza polskiego splotły się z dziejami napoleońskiej Francji. Polacy łączyli z Napoleonem nadzieje na odzyskanie niepodległości i w przyłączeniu się do jego działań militarnych widzieli jedyną szansę realizacji tych planów.
Rewers:
Centralnie, na tle stylizowanego fragmentu wizerunku szwoleżerów na koniach, stylizowany wizerunek trzymającego lancę z proporczykiem szwoleżera na koniu. U dołu napis: SZWOLEŻER/GWARDII CESARZA/NAPOLEONA I. Poniżej stylizowany wizerunek orła z płomienia od trąbki pułku szwoleżerów.
Awers:
Z lewej strony, u góry, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Po prawej stronie orła, u góry, oznaczenie roku emisji: 2010. Pod orłem, z lewej strony, napis: 200/ZŁ. Z prawej strony stylizowane wizerunki elementów umundurowania i uzbrojenia szwoleżera: lancy z proporczykiem, szabli, karabinka, ładownicy z wizerunkiem orła, oraz pistoletu. Po prawej stronie zarys czapki z kokardą i kitą. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

WAŻNE INFORMACJE:

Dostępność: towar dostępny w sklepie internetowym i oddziale w Warszawie. W przypadku chęci zakupu produktu w innym mieście prosimy o kontakt.

Czas realizacji: do 24 godzin, więcej informacji

Płatność: Płatność za zamówienie powinna zostać zaksięgowana w przeciągu 1 dnia roboczego od daty i godziny złożenia zamówienia, więcej informacji

Odbiór lub dostawa: Oferowane produkty można zamówić i odebrać bezpośrednio w naszych oddziałach, zamówienie możemy dostarczyć również ubezpieczoną paczką pod wskazany adres.

Parametry techniczne:
Czas realizacji :
24h
Kraj pochodzenia:
Polska
Masa:
15,5g
Rok emisji:
2010
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel