PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

Złota moneta Seria: SOS. Wenecja – początek czy koniec? Dzwonnica św. Marka, 50 dolarów 2016 10g (24h)

  • Złota moneta Seria: SOS. Wenecja – początek czy koniec? Dzwonnica św. Marka, 50 dolarów 2016 10g (24h)
  • Złota moneta Seria: SOS. Wenecja – początek czy koniec? Dzwonnica św. Marka, 50 dolarów 2016 10g (24h)
Producent: Mennica Polska
24h
3 499,00 zł
/ szt.

Złota moneta Seria: SOS. Wenecja – początek czy koniec? Dzwonnica św. Marka, 50 dolarów 2016 10g (24h)

 

Wenecja od zawsze stanowiła źródło natchnienia dla wielkich włoskich malarzy. Trzecia moneta pamiątkowa z serii „SOS. Wenecja – początek czy koniec?” została zainspirowana obrazem mistrza malarstwa wedutowego Francesca Guardiego. W 2014 roku panorama z widokiem na dzwonnicę św. Marka została sprzedana na aukcji za rekordową kwotę 10 mln funtów brytyjskich, czyli ponad 50 mln złotych! Imponująca kampanila to najwyższa budowla nad cieśniną Canal Grande, która góruje nad gotycką architekturą miasta. Szczyt dzwonnicy, będącej jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Wenecji, zdobią misterne płaskorzeźby. Jedna z nich została przedstawiona na monecie za pomocą wysokiego reliefu. Dzięki temu pięknie odwzorowana reprodukcja obrazu Francesca Guardiego, naniesiona na monetę za pomocą najwyższej jakości druku cyfrowego, została wpisana w elegancką ramę kompozycyjną.

 

Awers:

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – napisy: Au 999,9 (próba złota) i znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 50 DOLLARS (nominał), 2016 (rok emisji).

 

Rewers:

Z prawej strony rewersu widnieje fragment obrazu Francesca Guardiego wykonany w technologii druku cyfrowego. Z prawej strony – płaskorzeźba znajdująca się na szczycie Dzwonnicy św. Marka. Wzdłuż ramy obrazu, poziomo – stylizowany podpis malarza: Guardi. Z prawej strony wzdłuż otoku – nazwa monety w języku włoskim: CAMPANILE.

 

WAŻNE INFORMACJE:

Dostępność: towar dostępny w sklepie internetowym i oddziale w Warszawie. W przypadku chęci zakupu produktu w innym mieście prosimy o kontakt.

Czas realizacji: do 24 godzin, więcej informacji

Płatność: Płatność za zamówienie powinna zostać zaksięgowana w przeciągu 1 dnia roboczego od daty i godziny złożenia zamówienia, więcej informacji

Odbiór lub dostawa: Oferowane produkty można zamówić i odebrać bezpośrednio w naszych oddziałach, zamówienie możemy dostarczyć również ubezpieczoną paczką pod wskazany adres.

Parametry techniczne:
Czas realizacji :
24h
Kraj pochodzenia:
Polska
Masa:
10 g
Rok emisji:
2016
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel