PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

Srebrna moneta CZARNA DZIURA - WSZECHŚWIAT 5$ 2 oz (24h)

 • Srebrna moneta CZARNA DZIURA - WSZECHŚWIAT 5$ 2 oz (24h)
 • Srebrna moneta CZARNA DZIURA - WSZECHŚWIAT 5$ 2 oz (24h)
 • Srebrna moneta CZARNA DZIURA - WSZECHŚWIAT 5$ 2 oz (24h)
24h
1 999,00 zł
/ szt.

Srebrna moneta CZARNA DZIURA - WSZECHŚWIAT  5$ 2oz (24h)

 

Droga Mleczna to galaktyka spiralna z poprzeczką, w której znajduje się m.in. Układ Słoneczny. Zawiera do 400 miliardów gwiazd. Ma średnicę około 100 000 lat świetlnych i grubość ok. 1000 lat świetlnych.

Na niebie widziana jest jako jasna smuga opasująca niebo, gdyż oglądamy dysk Galaktyki z jej wnętrza, jako że Układ Słoneczny znajduje się w pobliżu jego płaszczyzny. Droga Mleczna świeci najjaśniej w kierunku centrum, w okolicy gwiazdozbioru Strzelca. Pas Drogi Mlecznej sięga na północy do gwiazdozbioru Kasjopei, a na południu do gwiazdozbioru Krzyża Południa. Odzwierciedla to silne nachylenie płaszczyzny równika galaktycznego do płaszczyzny równika. Płaszczyzna Galaktyki jest także silnie nachylona do płaszczyzny ekliptyki, czyli orbity ziemskiej.

Droga Mleczna porusza się w kosmosie w kierunku Supergromady Lokalnej. Ta zaś przyciągana jest przez Wielki Atraktor, czyli olbrzymie skupisko galaktyk zgrupowanych w gromady i supergromady. Oddziaływanie grawitacyjne między Drogą Mleczną a Wielkim Atraktorem powoduje, że porusza się ona w kierunku jego centrum z prędkością ponad dwóch milionów kilometrów na godzinę.

 

Rewers:

Kolorowy rewers przedstawia wyobrażenie wyglądu czarnej dziury - obszaru czasoprzestrzeni, którego z uwagi na wpływ grawitacji, nie może opuścić. Dziura nazywana jest "czarną", ponieważ całkowicie pochłania światło. Wklęsła forma monety imituje pochłanianie przez dziurę otaczającej ją materii i światła, a w centrum umieszczony został kawałek prawdziwego meteorytu. 

Awers:

Na awersie widnieje wizerunek królowej Elżbiety II na tle czarnej dziury.

 

Do monety dołączony jest certyfikat i tematyczne pudełko.

 • Nominał: 5 $
 • Metal: Ag 999
 • Masa: 62,2 g
 • Średnica: Ø 50 mm
 • Nakład: 500 szt.

 

WAŻNE INFORMACJE:

Dostępność: towar dostępny w sklepie internetowym i oddziale w Warszawie. W przypadku chęci zakupu produktu w innym mieście prosimy o kontakt.

Czas realizacji: do 24 godzin, więcej informacji

Płatność: Płatność za zamówienie powinna zostać zaksięgowana w przeciągu 1 dnia roboczego od daty i godziny złożenia zamówienia, więcej informacji

Odbiór lub dostawa: Oferowane produkty można zamówić i odebrać bezpośrednio w naszych oddziałach, zamówienie możemy dostarczyć również ubezpieczoną paczką pod wskazany adres.

Parametry techniczne:
Czas realizacji :
24h
Kraj pochodzenia:
Niue Island
Masa:
2 oz
Rok emisji:
2022
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel