PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

25 x srebrna moneta Krugerrand 1 oz (24h)

  • 25 x srebrna moneta Krugerrand 1 oz (24h)
  • 25 x srebrna moneta Krugerrand 1 oz (24h)
  • 25 x srebrna moneta Krugerrand 1 oz (24h)
Producent: Rand Refinery
IlośćCena za sztukę
3-53 232,62 zł
6-93 226,14 zł
10-993 219,67 zł
3 239,10 zł
/ szt.

25 x moneta srebrna Krugerrand 1oz

Zdjęcie poglądowe, wysyłamy losowy rocznik.

Opis produktu Złoty Krugerrand jest najbardziej znaną i najczęściej bitą monetą bulionową na świecie. Cechuje ją duża odporność na czynniki mechaniczne, wyróżnia płynność, umożliwiająca natychmiastowe odsprzedanie monety niezależnie od sytuacji finansowej rynku oraz uważana jest za jedną z najpiękniejszych monet inwestycyjnych na świecie. Nazwa monety pochodzi od nazwiska „Kruger” i słowa „rand”, będącego nazwą waluty RPA. W roku 2017 powstał pierwszy srebrny Krugerrand, traktowany jako moneta kolekcjonerska. Rok 2018 to pierwszy rok bicia bulionowego srebrnego Krugerranda.

 

Stop, masa, próba Srebrny Krugerrand ma masę 31,1 grama i zawiera dokładnie z jedną uncję czystego srebra. Czystość (próba) monety wynosi 999/1000.

Awers i rewers

Na awersie widnieje profil Paula Krugera, prezydenta Republiki Tranwalu w latach 1882-1902. Otok zawiera słowa „Afryka Południowa” w językach afrykanerskim i angielskim (“SUID-AFRIKA” i “SOUTH AFRICA”). 

Rewers przedstawia rysunek gazeli, uznawanej w RPA za symbol narodowy, nad którą widnieje napis “KRUGERRAND”. Po jej obu stronach znajdują się liczby reprezentujące rok wybicia. Pod spodem widnieje napis wskazujący zawartość srebra w monecie: “FYNSYLWER 1OZ FINE SILVER R1”.

Historia

W RPA pierwsze złote monety1 Rand i 2 Rand były bite w latach 1961-83. Trzeciego lipca 1967 r. Bank Rezerw Federalnych RPA po raz pierwszy autoryzował Krugerrandy do legalnego obrotu. W pierwszych dwóch latach wybito 40 tys. monet, a ich produkcja rosła w kolejnych latach. Szczyt produkcji nastąpił w 1978 r. kiedy wyprodukowano 6 mln monet. W związku z nałożeniem embarga na import monet do USA i Europy w 1986 r. produkcja spadła. Pomimo uchylenia embarga w 1999 r. produkcja Krugerrandów nieco wzrosła, nigdy jednak nie osiągając rekordowej wartości z 1978 r.

WAŻNE INFORMACJE:

Dostępność: towar dostępny w sklepie internetowym i oddziale w Warszawie. W przypadku chęci zakupu produktu w innym mieście prosimy o kontakt.

Czas realizacji: do 24 godzin, więcej informacji

Płatność: Płatność za zamówienie powinna zostać zaksięgowana w przeciągu 1 dnia roboczego od daty i godziny złożenia zamówienia, więcej informacji

Odbiór lub dostawa: Oferowane produkty można zamówić i odebrać bezpośrednio w naszych oddziałach, zamówienie możemy dostarczyć również ubezpieczoną paczką pod wskazany adres.

Parametry techniczne:
Masa:
25 x 1 uncja
Kraj pochodzenia:
Republika Południowej Afryki
Czas realizacji :
24h
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel