PLN/oz PLN/g
PLN/oz PLN/g

Złota moneta 1 Dukat Austriacki 1915

  • Złota moneta 1 Dukat Austriacki 1915
  • Złota moneta 1 Dukat Austriacki 1915
IlośćCena za sztukę
3-51 151,99 zł
6-91 149,68 zł
10-991 147,37 zł
1 154,30 zł
/ szt.

Złota moneta 1 Dukat Austriacki 1915

 

Ta wyjątkowa moneta, bita przez renomowaną Mennicę Austriacką, kusi zarówno kolekcjonerów, jak i inwestorów, oferując nie tylko piękny design, ale także znaczący potencjał zysku. Dukaty to historyczne monety bite ze złota i srebra już w średniowiecznej Italii. Nazwa monety pochodzi z łaciny - ducatus można przetłumaczyć jako „odnoszący się do księcia bądź księstwa” i oryginalnie oznaczała „monetę księstwa”. Pierwsze austriackie dukaty zostały wybite na początku XVI wieku. W roku 1857 dukaty przestały być oficjalnym środkiem płatniczym jednak były używane do wymiany handlowej do 1915 roku. 

 

Awers:

Widnieje Franciszek Józef I oraz sentencja „Franciscvs Iosephvs IDG Austriae Imperator” (Franciszek Józef I, z łaski Bożej, cesarz Austrii).

Rewers:

Zawiera her Habsburgów - dwugłowe orły oraz napis “HVNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX AA 1915″, co oznacza “Węgier, Czech, Galicji, Lodomerii, Ilirii, Król i Arcyksiążę Austrii" oraz data 1915.

 

 

WAŻNE INFORMACJE:

Czas realizacji: do 14 dni roboczych, więcej informacji

Płatność: Płatność za zamówienie powinna zostać zaksięgowana w przeciągu 1 dnia roboczego od daty i godziny złożenia zamówienia, więcej informacji

Odbiór lub dostawa: Oferowane produkty można zamówić i odebrać bezpośrednio w naszych oddziałach, zamówienie możemy dostarczyć również ubezpieczoną paczką pod wskazany adres.

 

Parametry techniczne:
Masa:
3.49 g
Kraj pochodzenia:
Austria
Czas realizacji :
do 14 dni roboczych
Rok emisji:
1915
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel